דרופל- מערכת לניהול תוכן (CMS)

מה זה דרופל?

דרופל היא מערכת לניהול תוכן המיועדת לפיתוח אתרי אינטרנט. כל אתר שמעוניין בפתרון איכותי בהסתכלות לטווח הארוך מומלץ שיבחר בדרופל כפלטפורמה לאתר. כיום דרופל נחשבת כתשתית החזקה ביותר בעולם לבניית אתרים וזאת ממגוון סיבות:

ניהול תוכן

דרופל מספקת לבעלי אתרים ממשק לניהול עצמי של תכני האתר. ע"י מערכת לבניית הרשאות מתוכחמת (ומאובטחת), כל בעל תפקיד בארגון יכול להכנס לחשבון שלו שם ניתנות הראשות ספציפיות לניהול האתר וביניהם עורך התוכן WYSIWYG/

בעזרת מערכת הניהול תוכלו להוסיף דפים חדשים לאתר, לעדכן תוכן קיים, להוסיף/ למחוק תמונות, סרטונים ועוד. המערכת נותנת לך עצמאות מלאה בכל הקשור לאתר שלך, אתה לא צריך להבין קודים, שפות תכנות או כל ידע אחר באינטרנט, דרושה הבנה בסיסית בעורך word ואתה כבר מוכן לעדכן את האתר בכל זמן שתרצה!

רכיבים

לרשות מפתחי אתרי דרופל מאות אלפי רכיבים מוכנים שניתנים להטמעה באתר דבר החוסך אלפי שקלים בכתיבת רכיבים חדשים לאתר. דרופל משתכללת ללא הפסק ונתמכת ע"י קהילה עצומה של מפתחים מן השורה הראשונה בעולם המשתפים את הידע. כשמדובר באתרים מתוכחמים (רשתות חברתיות, אינדקסים, אתרי הכרויות ועוד ) יש חסכון עצום של מעל 50 אחוז בעלות הפיתוח.

במידה ותרצו רכיב מיוחד שלא קיים בקהילה דרופל בנויה בצורה כזו שניתן לכתוב קוד (hook) ולפתח רכיב בקלות יחסית. הקוד של דרופל כתוב בPHP ונתמכת ע"י לינוקס, אפאצ'י וMysql. מי שבתחום מבין את היתרונות והכוח של LAMP לעומת השאר.

קוד פתוח

דרופל מושתתת על קוד פתוח והמשמעות של זה היא יפה והומניטרית, קוד המקור שלה פתוח ונגיש וחופשי לשימוש כך שבכל שלב ניתן להעביר את קוד האתר למפתח אחר או לחברה אחרת. לדוגמה- בניתם אתר דרופל אצל מפתח א שהחליט שהוא נוטש את הפרוייקט או שלכם לא מתאים להמשיך לעבוד איתו, קוד האתר עובר איתכם כך שלא תצטרכו לבנות שוב את האתר מחדש. בתחום הזה רצוי ואף מומלץ לא "להתחתן" עם מפתח האתר.

קהילה

למפתחי אתרים, דרופל מספקת שילוב של רכיבי תוכנה מן המוכן, ומערכת כללים שמסדירים ומאפשרים הרחבה באמצעות קוד. דרופל משתכללת באופן מתמיד ונתמכת בידי קהילה רחבה של מתכנתים, מעצבים ובעלי אתרים.

הקוד של דרופל כתוב בעיקרו ב-PHP. התנאי הבסיסי להתקנה והרצה של דרופל הוא שרת אינטרנט שמריץ PHP ומאפשר גישה לבסיס נתונים. תצורת ההתקנה הנתמכת והמתועדת ביותר קרויה בראשי התיבות LAMP, לינוקס, אפאצ'י Mysql ו-PHP.

ביצועים

הביצועים של אתר המפותח בדרופל מהירים בהרבה מהמתחרים ויש לכך הוכחות מחקריות חד משמעותיות. בסיס הדרופל  ׂCORE הוא מינימליסטי

יתרונות הדרופל:

אבטחה

דרופל מאפשר שליטה בגרנולריות גבוהה יותר מזו של ג'ומלה בהרשאות משתמשים. כמו כן דרופל תומך בזיהוי משתמשים תוך שימוש באינטגרציה עם מערכות חיצוניות

דרופל נבנה בקונספט מינימליסטי. משמעו של קונספט זה - הכלה של מינימום פונקציונליות בבסיס המוצר הניתנת להרחבה באמצעות מודולים משלימים (contributed modules). ומכיוון שכך הביצועים של דרופל מהירים.
הרחבות עתידיות - בהרחבות עתידיות הכוונה ליכולתו של המשתמש לפתח את אתרו באופן הדרגתי מתוך הנחה שהמערכת גמישה מספיק ברמה הארכיטקטונית לאפשר זאת. יתרה מכך סעיף זה גם לוקח בחשבון שהרחבות מעין אלו מצריכות תמיכה תשתיתית באפשרות של שידרוג ורסיות עתידיות מבלי לכתוב מחדש את כל ההתאמות שנעשו לאתר. כאן מתגלה כוחו האמיתי של דרופל